Home » Go Wild Photo Contest » Go Wild! Stay Cultured. 2018 Call » Go Wild! Stay Cultured! 2018 Ogłoszenie

Go Wild! Stay Cultured! 2018 Ogłoszenie

Go Wild! Stay Cultured.

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny w dziedzinie przyrody i kultury w ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego – 2018

Natura i kultura mogą być źródłem inspiracji. Co się stanie, gdy są ze sobą powiązane? Zapraszamy Cię do wspólnego odkrywania tych połączeń, biorąc udział w naszym konkursie fotograficznym.

Udostępnij swoje zdjęcia pokazujące Twoją interpretację połączeń kultury i przyrody, np. jak kultura jest inspirowana naturą lub jakie naturalne miejsca mają wartości kulturowe. Zdjęcia powinny pochodzić z obszarów Natura 2000, największej sieci obszarów chronionych w Europie. Poprzez zdjęcia opowiedz o znaczeniu zachowania naturalnych siedlisk, szczególnie dla chronionych gatunków zwierząt i roślin.

Żeby dowiedzieć się gdzie jest najbliższy obszar Natura 2000 sprawdź tą mapę. Wyjdź z domu, odkrywaj ciekawe miejsca w okolicy i w Europie i wyślij nam najlepsze zdjęcia pokazujące kulturę i przyrodę w jednym startując w konkursie Go Wild! Stay Cultured!

Masz coś do zakomunikowania rządzącym? Wspaniale, daj się usłyszeć! Najlepsze zdjęcia zostaną wysłane jako pocztówki do decydentów Unii Europejskiej z prośbą o zwiększenie wsparcia finansowego na ochronę kultury i przyrody.

Natura 2000 to największa europejska sieć obszarów chroniących siedliska i gatunki: kamień milowy w zachowaniu różnorodności biologicznej i niezwykły symbol naszego dziedzictwa kulturowego i naturalnego. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na ten temat i dowiedzieć się, dlaczego ją kochamy.

Zainspiruj się historiami o powiązaniach między siecią Natura 2000 i kulturą w publikacji (po angielsku): Linking Natura 2000 and cultural heritage opublikowanej przez Komisją Europejską.

Termin nadsyłania zdjęć: 18 listopada 2018 r., Północ CET

Nie będzie wyjątków – zaplanuj czas!

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 5 grudnia 2018 roku.

Nagrody – Łączna wartość nagród 1 500 €

Zwycięzcy oceniani przez jury:

pierwsze miejsce: 2 Interrail Global Pass na 10 dni w ciągu 1 miesiąca;

drugie miejsce: 2 noclegi w “Instants d’Absolu” Ecolodge & Spa, Regionalny Park Przyrody Wulkanów Owernii, Francja dla 2 osób., Z bezpłatnym dostępem do spa. Dostępny od stycznia do marca 2019 r., Z wyjątkiem sobót;

trzecie miejsce: 3 noce i wycieczka konna z ngo BROZ Slovakia na kempingu Velký Lél, wyspa na Dunaju w Zlatnej na Ostrove, Słowacja, dla 3 osób;

Zwycięzca głosowania publicznego: 3 noce i wycieczka konna z ngo BROZ Slovakia na kempingu Velký Lél, wyspa Dunaj w Zlatnej na Ostrove, Słowacja, dla 3 osób;

Zwycięzca głosowania z Instagrama: pudełko czasopisma Eluxe dla jednej osoby – egzemplarz książki “Style and Trashion”, 3 wydania magazynu Eluxe, zestaw kosmetyków do włosów od Saachs Organics.

Jury

Zwycięzcy nagrody jury: Panel selekcyjny CEEweb dokona wstępnego wyboru 30 zdjęć, w oparciu o podane kryteria. Następnie trzech członków jury oceni każde zdjęcie na maksymalnie 50 punktów za każde kryterium, z których zostaną wybrani trzej zwycięzcy.

Zwycięzca głosowania publicznego: Wszystkie nadesłane zdjęcia zostaną przesłane do galerii online na stronie internetowej CEEweb. Publiczne głosowanie zostanie otwarte w poniedziałek 19 listopada o godz. 11.00 czasu CET, a zakończy w poniedziałek 3 grudnia o godz. 15.00. CET. Jedna osoba może oddać jeden głos na 3 zdjęcia.

Zwycięzca wyborów: wszystkie przesłane zdjęcia zostaną przesłane do profilu Go Wild! Stay Cultured na Instagramie, począwszy od 23 lipca 2018 roku. Zwycięzca, który zbierze najwięcej polubień do poniedziałku 3 grudnia o 3:00 po południu. CET wygra tę nagrodę.

Kryteria

  • Moc wiadomości: autentyczność treści i sposób przekazywania komunikatu konkursu
  • Kreatywność: twórcze i oryginalne podejście do tematu
  • Jakość fotograficzna

Wpisowe

Bez opłat, konkurs jest bezpłatny!

Informacje praktyczne

Akceptujemy tylko zdjęcia cyfrowe.

Format: JPEG. lub .jpg. Minimalny rozmiar: 1600 pikseli szerokości (jeśli obraz poziomy) lub 1600 pikseli wysokości (jeśli obraz pionowy). Maksymalny rozmiar: 20 megabajtów.

Wyślij na adres: office@nullceeweb.org przez WeTransfer. Maksymalnie 3 zdjęcia jednego autora. Nazwa pliku: Surname_Title.

Opis jest obowiązkowy i musi przedstawiać okoliczności, w których zdjęcie zostało wykonane w przejrzysty sposób (maksymalnie 150 słów po angielsku).

Musisz być zarówno fotografem, jak i właścicielem praw autorskich do wszystkich przesłanych zdjęć. Biorąc udział w konkursie fotograficznym, udzielasz CEEweb Twojej zgody na przesyłanie zdjęć do galerii online w celu głosowania publicznego, które można udostępniać zarówno na stronach CEEweb, jak i w witrynach sponsorów oraz w mediach społecznościowych, oraz zgadzasz się że Twoje zdjęcie lub zdjęcia mogą być używane do komunikacji CEEweb i działań zewnętrznych, w tym prezentowania zdjęć na wystawie.

Ograniczenia

Manipulowane zdjęcia nie będą akceptowane. Nie spełniając żadnego z powyższych kryteriów, CEEweb zastrzega sobie prawo do nieprzyjmowania i publikowania zdjęć, które nie spełniają podstawowych kryteriów.

Sponsorzy

Interrail – oficjalny sponsor

Interrail jest oficjalnym kanałem sprzedaży biletów Interrail dla mieszkańców Europy. Karnet Interrail to bilet typu “wszystko w jednym”, który umożliwia podróżowanie po Europie, gdziekolwiek chcesz i kiedy chcesz. Możesz dostosować swoją przygodę do ponad 40 000 miejsc w 30 krajach, żaden inny bilet nie da ci takiej samej wolności!

Możesz zdecydować, co odkrywać we własnym tempie: nie musisz kupować biletów typu point-to-point, nie musisz stać w kolejce do kas biletowych i nie musisz się martwić o złapanie konkretnego pociągu. Możesz zostać dłużej w ulubionych miejscach, nawiązać wspaniałe znajomości z mieszkańcami i podróżnikami, a także cieszyć się komfortem pociągów i niesamowitymi widokami. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać odpowiednią przepustkę do wymarzonej podróży. Niektóre pociągi wymagają rezerwacji, ale do większości pociągów można po prostu wsiąść, pokazując personelowi przepustkę Interrail. Da to Twoim podróżom całkowity wymiar wolności i elastyczności. Niezależnie od tego, czy jesteś z rodziną, grupą przyjaciół, partnerem/partnerką czy podróżujesz samodzielnie, możesz spersonalizować swoją przygodę po Europie tak, jak chcesz.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Instants d’Absolu – Ecolodge & Spa

W tajemniczym, nieskażonym środowisku wulkanicznej Francji (Owernia), «instants d’Absolu» Ecolodge & Spa to zaproszenie do odnowy biologicznej w przyrodzie. To miejsce ze spa, z którego roztacza się imponujący widok na Lac du Pêcher, restauracją serwującą świeże dania sezonowe z lokalnego gospodarstwa rolnego prosto na stół oraz przytulnymi pokojami, w którym można się zrelaksować, przywracając te związki biologiczne z Ziemią i Niebem, oddając się do odnowie możesz zaczarować codzienne życie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

BROZ – Regionalne Stowarzyszenie Ochrony Przyrody i Zrównoważonego Rozwoju

Od 1997 roku BROZ koncentruje się na praktycznej ochronie przyrody w regionie południowo-zachodniej Słowacji. Działania obejmują odnowianie rzeki Dunaj, konserwację łąk zalewowych, przywrócenie tradycyjnego zagospodarowania wierzb brunatnych, koszenie, wypas bydła i trzcinę. Wiele z tych działań realizowanych jest na największej zachowanej wyspie Dunaj “Veľký Lél”.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Magazyn Eluxe

Magazyn Eluxe to pierwszy na świecie magazyn o zrównoważonym luksusie. Koncentruje się na wszystkim, co wiąże się z eko-luksusowym życiem: od zrównoważonej mody i czystego piękna po ekologiczną żywność i podróże etyczne. Każdego dnia magazyn Eluxe dostarcza nowych inspiracji w Internecie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Regulamin

Przesyłając swoje zgłoszenia, Uczestnicy akceptują wyrażone tutaj warunki.