Let's glocalize food chains! Challenges of the global and local food systems
The GlocaLIFE project highlights to citizens, especially young people, the interdependence and vulnerability of the current global food system (including production, processing, distribution, and consumption) in Hungary and the Central and Eastern European region. By introducing the problems of monocultures (such as its constant need for high inputs, pesticide use, and exploitation), the project targets individuals to be educated on the diversity of alternative, local food systems. We aim towards our messages reaching multiplier organizations, such as youth organizations, as well as decision-makers.
This project is co-funded by the European Union within the framework of the “Towards an open, fair and sustainable Europe in the world - Fourth Trio EU Presidency Project.” The “Towards an open, fair and sustainable Europe in the world - Fourth Trio EU Presidency Project” is co-funded by the European Union and implemented by the national NGDO platforms HAND (Hungary), La Coordinadora (Spain), CNCD-11.11.11 (Belgium), 11.11.11. (Belgium) and CONCORD, the European Confederation of NGOs working on sustainable development and international cooperation.
A GlocaLIFE projekt hazai és kis részben közép-kelet európai polgároknak, különösen a fiataloknak mutatja be a jelenlegi globális élelmiszer-rendszer (amely magában foglalja az élelmiszerek termelését, feldolgozását, elosztását és fogyasztását) kölcsönös függőségét és kiszolgáltatottságát. A jelenleg működő nagy ráfordítású, gyakran monokultúrás gyakorlatoktól, növényvédőszer-használattól és kizsákmányolástól függő mezőgazdaság ellensúlyozására a projekt sokoldalú, helyi, alternatív élelmiszer-rendszerek lehetőségeit mutatja be. Az egyének elérésén túl multiplikátor szervezetek (pl.: ifjúsági szervezetek), illetve döntéshozók felé is közvetítjük az üzeneteinket.
Jelen projekt az Európai Unió társfinanszírozásával valósult meg az “Együtt egy nyitott, igazságos és fenntartható Európa felé a világban – Negyedik Trió EU Elnökségi Projekt” keretein belül. Az „Együtt egy nyitott, igazságos és fenntartható Európa felé a világban – Negyedik Trió EU Elnökségi Projekt” az Európai Unió társfinanszírozásával valósul meg, a magyar HAND Szövetség; a spanyol La Coordinadora; a belga CNCD-11.11.11 és 11.11.11., mint nemzeti civil szervezeti platformok, valamint a CONCORD, mint európai civil szervezeti szövetség partnerségében, közösen munkálkodva a fenntartható fejlődés és nemzetközi együttműködés területén.
Background
Climate catastrophe and COVID-19 increased food prices and endangered millions to be on the brink of famine. Moreover, the current war and geopolitical situation in Europe is seriously impacting global trade, production, and consumption, and threatening global food security. Rising food prices are causing food shortages, as well as a global food crisis. Food has become increasingly important in people's lives; thus, it is critical to address this topic.
Az éghajlati katasztrófa, és a COVID-19 olyan mértékben megnövelte az élelmiszer árakat, hogy milliók kerültek az éhínség szélére. A kialakult jelenlegi geopolitikai helyzet komolyan veszélyezteti a globális élelmezés-biztonságot, azáltal, hogy magasan tartja az élelmiszerpiaci árakat, és befolyásolja a globális kereskedelemet, termelést és fogyasztási szokásokat. A szomszédban dúló háború mindezt tovább rontja, az élelmiszerárak további emelkedése hiányt okoz, és hozzájárul a globális élelmiszer-válsághoz. A válság következtében az élelmiszer és élelmiszertermelés egyre fontosabb témává válik az emberek életében, ezért erről a témáról több mint szükséges beszélni.
Goals & Objectives
Our goal is to use effective communications to strengthen critical understanding and awareness of global sustainability issues from both a political and a practical point of view. The project, thus, targets young citizens to act upon and reform the current food system along the lines of global environmental sustainability and economic and social equality.
Célunk, hogy hatékony kommunikációval mindenki számára érthetővé és elérhetővé tegyük a jelenlegi globális élelmiszer-rendszer környezeti fenntarthatóságával kapcsolatos kételyeket és kérdéseket; hogy tudatosítsuk a lakosságban ezen kérdések politikai, és gyakorlati vonatkozásait; továbbá hogy a projekt által képessé tegyük a fiatal polgárokat arra, hogy a jelenlegi rendszer megreformálásában részt vegyenek a gazdasági és társadalmi egyenlőség elérése érdekében.
Activities
- Informing the youth about the unsustainability and injustice of the current food system and its connections with migration and climate change, as well as also launching a campaign with their participatory work.
- Research on the existing inequalities (i.e. social, economic, and gender) in the global food system and on the experiences related to the implementation of agroecological principles in food production.
- Communications and awareness-raising about the food system, climate change, and related inequality issues.
- Capacity-building and awareness-raising events for local and regional organizations, farmers, decision-makers, and other sectoral key players.
- A study and a methodology will be created, published and distributed as a result of our policy and citizen science research on initiatives (i.e. best practices).
- Jelenlegi élelmiszer-rendszer fenntarthatatlanságáról, igazságtalanságáról, a migrációval és az éghajlatváltozással kapcsolatos összefüggéseiről az ifjúságot informáljuk, és a részvételükkel kampányt indítunk.
- Kutatjuk a globális élelmiszer-rendszerben meglévő (társadalmi, gazdasági és nemek közötti) egyenlőtlenségeket, és az agroökológiai elvek élelmiszertermelésben való alkalmazásával kapcsolatos tapasztalatokat.
- Kommunikálunk, felhívjuk a figyelmet az élelmiszer-rendszerrel, az éghajlatváltozással és a kapcsolódó egyenlőtlenségi kérdésekkel kapcsolatban.
- Kapacitásfejlesztési, szemléletformálási rendezvényeket tartunk hazai és regionális szervezetek, termelők, döntéshozók és egyéb ágazati szereplők részére.
- Szakpolitikai kutatásunk és az állampolgári kezdeményezések (jó példák) összegyűjtése eredményeképpen született tanulmányt és módszertant bárki számára elérhetővé tesszük és népszerűsítjük.
Types of services
- Policy-making
- Education
- Gamification
- Awareness raising
- Knowledge sharing
- Stakeholder engagement
Partners
This project is co-funded by the European Union within the framework of the “Towards an open, fair and sustainable Europe in the world - Fourth Trio EU Presidency Project”. Its contents are the sole responsibility of CEEweb for Biodiversity and do not necessarily reflect the views of the European Union. / Jelen projekt az Európai Unió társfinanszírozásával valósult meg az “Együtt egy nyitott, igazságos és fenntartható Európa felé a világban – Negyedik Trió EU Elnökségi Projekt” keretein belül. Tartalma a CEEweb a Biológiai Sokféleségért kizárólagos felelősségét képezi és nem feltétlenül tükrözi az Európai Unió álláspontját.